MĚSTEČKO

zobrazit více

RADNICE

zobrazit více

ŽIVOT VE VALČI

zobrazit více
Cesta: Městečko Valeč v Čechách /

Co u nás najdete

Valeč je historické městečko s neustále rostoucím turistickým potenciálem. Najdete zde místa, která jsou prodchnuta historií, můžete se potěšit druhým největším souborem soch z dílny Matyáše Bernarda Brauna v Čechách. Za návštěvu stojí zámek s přírodně krajinářským parkem, kostel Narození svatého Jana Křtitele a kostel Nejsvětější Trojice se sloupem a sousoším Nejsvětější Trojice. Další z památek, které zde můžete navštívit je kaple Marie Bolestné na hřbitově, kostel svatého Václava v Nahořečicích, Iluzivní brány, opravená budova Domu zámeckých kaplanů, nebo třeba nově obnovená Křížová cesta na vrch Kalvárie.

Funguje zde také nově muzeum, které se zrodilo v roce 2008 zrestaurováním prodejny bývalé Jednoty. Návštěvníci Valče se mohou občerstvit přímo v prostorách zámku, v infocentru Prádelna, nebo sejít do obce, kde jsou provozovány Restaurace U Páji, Vinárna U hroznu a Kavárna U muzea.

(více zde)

Stránky v této kategorii: Památky, Spolky a kluby, Pošta, Virtuální prohlídka, Mapa zajímavých a důležitých míst, Podnikatelé a další subjekty působící v obci